Skacowany mężczyzna trzymający się za skronie i wykrzywiający twarz z bólu głowy.

Skutki spożywania alkoholu po wszyciu Esperalu

Spożywanie alkoholu przy wszywce alkoholowej jest bardzo niebezpieczne dla pacjenta, który zdecydował się na zabieg implantacji Esperalu. Połączenie alkoholu z Esperalem blokuje metabolizm alkoholu w organizmie i może powodować wystąpienie niepożądanych skutków ubocznych, takich jak zawroty głowy, nudności, bóle głowy, skoki ciśnienia krwi, zaczerwienienie skóry czy problemy z oddychaniem. Oprócz tego, spożywanie alkoholu w trakcie leczenia wszywką alkoholową niszczy narządy wewnętrzne, w szczególności wątrobę oraz trzustkę. Dlatego spożywanie alkoholu w ciągu 8-12 miesięcy po zabiegu implantacji Esperalu jest bezwzględnie zabronione i pacjent musi mieć ogromną świadomość skutków takiego połączenia.

Osoby z zaimplantowaną wszywką powinny prowadzić zdrowy styl życia, unikać alkoholu i regularnie uczestniczyć w terapii lub programie wsparcia, aby zwiększyć szanse na sukces w leczeniu uzależnienia od alkoholu.

Leczenie alkoholizmu - Gorzów Wielkopolski. Na czym polega?

Leczenie alkoholizmu jest procesem wieloetapowym, który może obejmować zarówno leczenie farmakologiczne, jak i terapię psychologiczną oraz wsparcie społeczne.

Oto kilka aspektów leczenia alkoholizmu:

  • Detoksykacja: pierwszym krokiem w leczeniu alkoholizmu jest detoksykacja, czyli proces oczyszczania organizmu pacjenta z resztek alkoholu. Detoksykacja powinna odbyć się pod nadzorem lekarza.
  • Leczenie farmakologiczne: chodzi tutaj zarówno o tabletki doustne Anticol, które są sprzedawane w aptece na receptę, jak i wszywkę alkoholową (Gorzów Wielkopolski - gabinet Alkomedica), czyli mikrohirurgoczny zabieg implantacji Esperalu pod skórę osoby uzależnionej.
  • Terapia psychologiczna: terapia jest kluczowym elementem leczenia alkoholizmu i może pomóc osobie uzależnionej w radzeniu sobie z emocjami, myślami i zachowaniami, które przyczyniają się do picia alkoholu. Terapia może obejmować psychoterapię indywidualną lub grupową, a także terapię rodzin.
  • Rehabilitacja: w przypadku ciężkiego uzależnienia od alkoholu, konieczne może być skorzystanie z programów rehabilitacyjnych, które oferują wsparcie psychologiczne, fizyczne i społeczne. Rehabilitacja może odbywać się w szpitalach, klinikach lub specjalistycznych ośrodkach leczenia uzależnień.

Warto zauważyć, że leczenie alkoholizmu jest procesem indywidualnym i różni się w zależności od potrzeb każdej osoby. Ważne jest również, aby osoba uzależniona od alkoholu miała motywację do zmiany swojego zachowania i podjęcia działań, które pomogą jej pozbyć się uzależnienia.

Tabletki esperalu wysypujące się z białego opakowania na którym widnieje napis Disulfiram

Esperal Gorzów Wielkopolski - jak wygląda zabieg wszycia wszywki alkoholowej?

Wszycie wszywki alkoholowej z Esperalem polega na umieszczeniu pod skórą osoby uzależnionej od alkoholu kilku tabletek w okolicy pośladka. Esperal zawiera disulfiram, substancję hamującą enzym, który rozkłada alkohol w organizmie, co powoduje nagromadzenie się toksycznego aldehydu octowego, który może wywołać objawy takie jak nudności, wymioty, bóle głowy, a nawet napady padaczkowe, w przypadku spożycia alkoholu przez osobę, która go przyjmuje. Wszczepianie implantu zwykle odbywa się w znieczuleniu miejscowym, a samo umieszczenie trwa kilka minut. Efektem terapii Esperalem jest zniechęcenie pacjenta do picia alkoholu, ze względu na ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych objawów.

Taki zabieg przeprowadzany jest przez doświadczonych lekarzy w prywatnym gabinecie lekarskim Alkomedica w Gorzowie Wielkopolskim. Zabieg jest szybki, bezbolesny i odbywa się w sterylnych warunkach.